• 2022 LAVANTA TARLALARI EĞİRDİR - SALDA GÖLÜ TURU

LAVANTA TARLALARI EĞİRDİR VE SALDA GÖLÜ TUR PROGRAMI

. TUR FİYATLARIMIZ MAZOT FİYATLARINA GÖRE GÜNCELLENMEKTEDİR.

TUR TARİHLERİ

15-17 TEMMUZ 2022

29-31 TEMMUZ 2022 
1.Gün Gece Yolculuğu

23:00 Kdz.Ereğli Merkez İş Bankası Önü Hareket

23:30 Alaplı -00:45 Akçakoca Sapak ve 00:00 Düzce'den katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz.

01:00 Adapazarı Gülpınar Tesislerinde 1. ihtiyaç molası

07:00 Sandıklı Adalya dinlenme tesislerinde 2.ihtiyaç molası

2.Gün C.tesi :Eğirdir - Eğirdir Gölü - Dündar Bey Medresesi Ve Hızır Bey Cami -Yeşilada-Can Adası-Eğirdir Kalesi -Isparta Süleyman Demirel Müzesi -İslamköy-Isparta Şehir Merkezi - Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı Ve Kilim Müzesi

Sabahın erken saatlerinde Eğirdir’e varıyoruz. Burada güzel manzaralar eşliğinde kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Hızır Bey Camii(Ulu Cami), Dündar Bey Medresesi ve Eğirdir Kalesi’ni geziyoruz.Eğirdir Kale kalıntılarını seyrederek Mustafa Kemal Atatürk'e hediye edilen Can Adası ve Yeşil Adaya geçiyoruz.Göl kenarında verilen serbest zamanda konuklarımız bisiklet turu yapabilir ,tekne turu yapabilir veya Türkiye'nin dördüncü büyük gölün kenarında yapacakları yürüyüşle bu büyülü ortamın keyfini çıkarabilir ya da çarşıda alışveriş yapabilir.Yapılan gezilerimiz sonrasında Isparta şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz ve Ispartanın sembollerinden olan siyaset adamı Süleyman Demirel' in doğduğu köy olan İslam köye'de Demokrasi müzesi ve Anıt mezarı ziyaret ederek gezimize rehberimizden Isparta ve Gül hakkında bilgilerimizi alarak şehir merkezinde bulunan Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesini geziyoruz.Yapılan gezilerimiz sonrasında çarşıda gül ürünleri alışverişimizi yaparak bugünkü programımızı tamamlıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Eğirdir'de Ekstra olarak alınacak.

Öğle Yemeği: Isparta’da rehberin önereceği restorantta veya verilen serbest zaman isteğe bağlı olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: .........................................

Mola Tesisleri: Adapazarı Gülpınar Tesisleri Afyon Adalya Tesisleri

Tahmini Otele Giriş Saati: 18.30-19.30

NE ALINIR : Eğirdir elması,elma reçeli,marmelatı,çerezi,elma çikolatası,elma lokumu,Gül tesbihi Gül kokan seccade, Gül reçeli,Gül lokumu,Gül kremi ve parfümüne kadar birçok kozmetik ürünleri.

3.Gün:- Burdur - Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü-LİSİNİA(organik Köy)Köyü-Kuyucak Köyü-Lavanta Bahçeleri-

08:00-09:00 Değerli misafirlerimiz Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Burdur gölü manzarası eşliğinde Yeşilova ya doğru devam ediyoruz. Göller bölgesindeki irili ufaklı bir çok gölü görerek Türkiye’nin Maldivler’i diye bilinen, ülkemizin en derin, dünyanın en berrak göllerinden Mars yüzeyine benzerliği nedeniyle ‘Mars Yüzeyli Göl’ diye söz edilen derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, Salda Gölü’nde fotoğraf molası için verilen serbest zaman ardından aracımıza binerek gezimize devam ediyoruz.Lisinia köyünde organik ürünler hakkında gerekli bilgileri alıp yöresel ürün alışverişimizi yapıyoruz.Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuz sonunda Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne varıyoruz. Turda öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçeleri gezilecektir. Burada dilediğimiz kadar kalıp fotoğraf çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yaparak oluşturdukları demetleri yanlarında götürebilmektedir. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alabilirsiniz.. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından turumuzu nihayetlendirip dönüş için hareket ediyoruz.Yaklaşık ikibuçuk saatlik yolculuğumuzdan sonra Aflium outlet avm de alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Yol güzergahında vereceğimiz molalar sonrasında gece 01:00-02:00 saatlerinde Ereğli'ye ulaşıyoruz. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, tatlı yorgunluklar ve bir

sonraki GÖZDEM BURAK TOUR gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz .

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılacak otelde alınacak ücrete dahil

Öğle Yemeği: Kuyucak köyünde verilen serbest zaman da isteğe bağlı olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Mola Tesisinde isteğe bağlı olarak alınacak (Ekstra)

Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜ OLDUĞUNDAN BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Mola Tesisleri: Adalya Tesisleri -Aflium Avm

NE ALINIR :Burdur ceviz ezmesi,haşhaş helvası,Lavanta demeti,kolonyası,yağı,kremi-Afyon kaymağı-kaymaklı lokum vb.

Ücrete dahil olan hizmetler;

1) Ulaşım

2) Otelimizde 1 gece y.p konaklama

3)Otelimizde 1 akşam yemeği

4) Otelimizde 1 sabah kahvaltısı

5) Lüks otobüs ile ulaşım 

6) Rehberlik hizmeti

7) Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetler;

1) Müze ve ören giriş yerleri

2) İlk gün sabah kahvaltısı

3) Öğle yemekleri 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü           İyi

2022 LAVANTA TARLALARI EĞİRDİR - SALDA GÖLÜ TURU

  • Tur Kodu:50
  • Tur Durumu:46
  • 1.500,00TL
  • 1.350,00TL